Diskusijas

User avatar
Vērotāja
Posts: 47273
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Diskusijas

Post by Vērotāja »

ame, paldies par viedokli. Jā, var saprast.

ame, thank you for the opinions. Yes, everything is understandable.
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
User avatar
Sunshine
Posts: 8336
Joined: 08 May 2013 15:49

Re: Jūras ērgļi Durbē 2016 (Šilute un Vents)

Post by Sunshine »

MĀRIS wrote:Vau, ku mums smuka pacepšanās sanākusi! Biežāk tādas, tikai šo brīvo formātu /gan bildēm, gan runai/ gan nedrīkst ierobežot, tad mēs paliksim par galīgām piepēm! :P
Wow! Vispār esmu mazliet šokā, cik te plaša diskusija beigās sanāca.. Pat Igauņu kaimiņus esam iesaistījuši :D

Mans nolūks galīgi nebija iesākt šādu izvērstu, detalizētu "prāta vētru" ar to vienu piezīmi Mārim par to, ka viņa bilde atšķiras no manējās! Ja būtu zinājusi, ka sāksies tik liela diskusija.. Patiešām, vienīgais, ko gribēju - mazliet draudzīgi "pavilkt uz zoba" Māri par to, ka viņš pēdējā laikā traki košas bildes liek :)
Un pilnīgu zupu beigās ievārīju Image
:lol:

Pie tam jau pašā sākumā rakstīju - pati arī taču bildes reizēm rediģēju! Un 100% piekrītu Vērotājai par individuālismu un katra radošu, brīvu interpretāciju.

Kopumā šī diskusija arī parāda, ka tomēr rakstīto vārdu ir ļoti viegli pārprast, sakāpināt, iztulkot. No vienas nelielas frāzes tik plaša diskusija izvērtās, pat par foruma noteikumu maiņu sākām runāt.. Tāpēc saruna klātienē, "tiešraidē" ir daudz labāka. Bet nu ir, kā ir - foruma vide uzliek savus noteikumus un ierobežojumus. Jāgaida mums atkal vasara un kopīgs pikniks!
Bet kopumā tomēr būsim interesanti izdiskutējuši un ar viedokļiem apmainījušies :)

Principā man liekas, ka atslēgas vārds nereti ir MĒRENĪBA - nu, gluži, kā Ame raksta par to sāli zupā.
To lieliski parāda Māra vakarrīta bilde, tā ir uzlabota nedaudz, tieši tā, ka ir mazliet asumiņš un ļoti smuki!
vēlreiz mani komplimenti autoram! Image
User avatar
Sunshine
Posts: 8336
Joined: 08 May 2013 15:49

Re: Diskusijas

Post by Sunshine »

Ame, I am sorry, I edited the translation of your comment in Latvian a bit, so that everyone can understand clearly your thoughts :)

I think, what you said is really important, thank you for your comment.

/tulk: Ame, atvainojos, es mazliet palaboju Tava komentāra latvisko tulkojumu, lai visi skaidri saprastu Tevis rakstīto.
Domāju, tas, ko Tu raksti, ir tiešām svarīgi - paldies par Tavu komentāru./
User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Re: Diskusijas

Post by Lianaliesma »

Sunshine,
turēsimies pie moderatoru vienošanās, ka komentāra tulkojumu pievienojam/koriģējam tikai konkrēti un ar saviem iniciāļiem, zem komentāra autora teiktā citāta vai citā komentārā, lai izvairītos no pārpratumiem. Paldies.
Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
User avatar
Sunshine
Posts: 8336
Joined: 08 May 2013 15:49

Re: Diskusijas

Post by Sunshine »

lianaliesma wrote:Sunshine,
turēsimies pie moderatoru vienošanās, ka komentāra tulkojumu pievienojam/koriģējam tikai konkrēti un ar saviem iniciāļiem, zem komentāra autora teiktā citāta vai citā komentārā, lai izvairītos no pārpratumiem. Paldies.
Lianaliesma, domāju, mans atsevišķais komentārs bija pietiekami skaidrs, lai nerastos pārpratumi, kurš ir tulkojis un ko ;)
Hildina
Posts: 2638
Joined: 12 Mar 2015 11:07
Location: Rīga

Re: Diskusijas

Post by Hildina »

lianaliesma wrote:Kādi smukucīši! pudeļbirstīši! :D
:lol:
User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Re: Diskusijas

Post by Lianaliesma »

13.decembris

Balsojam par Igaunijas tiešraides kamerām!


BALVA IGAUNIJAS DABAS AIZSARDZĪBĀ/ESTONIAN ENVIRONMENTAL AWARD


Konkursa uzvarētājam tiks piešķirta 5000 eiro balva.

MTÜ Kotkaklubi IESNIEDZIS KONKURSAM SAVU PIETEIKUMU 'Projekt "Pesakaamerad" .

Projekta mērķis ir apturēt cilvēku atsvešinātību no dabas un veicināt sapratni un rūpes par dabu caur emocionālām zināšanām un iekļaušanu. Pateicoties tiešraides kamerām, miljoniem cilvēku visā pasaulē ir iespēja būt "iekļautiem" daudzu retu un apdraudētu sugu putnu ligzdu dzīvē, piemēram, ērgļu un melno stārķu. Jūras ērgļu kamera 2016.gadā vien saņēma vairāk nekā 10 miljonus skatījumu. Turklāt tūkstošiem aktīvo foruma locekļu ir iespēja apspriest un novērot ligzdu dzīvi reālajā laikā. Kameras arī ļauj cilvēkiem ar invaliditāti šķietami būt vietās, kur tie nespētu būt personīgi klātesoši.
Projekts ietver žurnālistikas, sociālo mediju un forumu aktivitātes, caur ko skatītāji piedalās noderīgas informācijas datu vākšanā, un dalās savās atziņās ar citiem. Dati, kas tiek savākti no šīm kamerām, ir nozīmīgi sugu aizsardzības politikas attīstīšanā.

Balsot var visi interesenti.

INFORMĀCIJA
http://www.keskkonnatunnustused.ee

BALSOŠANAS LAPA
http://maaleht.delfi.ee/news/maaleht/ke ... d=76542382
Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
User avatar
Vērotāja
Posts: 47273
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Diskusijas

Post by Vērotāja »

Nobalsoju :D

Pirmajā brīdī nevarēju saprast kur jāspiež. Ieliek punktiņu pie Projekt "Pesakaamerad

Image

Tad apakšā - ieraksta Vārdu Uzvārdu, nākošajā ailē e-pastu - un visbeidzot jānospiež zilā poga.
Ja viss pareizi, pēc nobalsošanas kļūs redzami % par katru no projektiem.

Image
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Re: Diskusijas

Post by Lianaliesma »

Sveicieni mūsu forumiešiem un pateicība par atbalstu, balsojot par Kotkakluba projektu:
Jo UK wrote:Thank you, lainaliesma, and all the Latvian forumers!
Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
User avatar
Vērotāja
Posts: 47273
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Diskusijas

Post by Vērotāja »

Lielie dumpji sasnieguši ziemošanas vietas

http://www.tvnet.lv/zala_zeme/dzivnieki ... u_zinu_nav
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
User avatar
mega2
Posts: 56417
Joined: 30 May 2015 12:27

Re: Diskusijas

Post by mega2 »

Igaunijas nacionālais putns ir bezdelīga :P
Par 2018.gada putnu pasludināts mednis:
http://apollo.tvnet.lv/zinas/par-igauni ... nis/780810

Latvijas nacionālais putns ir baltā cielava :P
2016.gada putns bija dižraibais dzenis-interesanti,kurš būs Latvijas simtgades putns :roll:
User avatar
Vērotāja
Posts: 47273
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Diskusijas

Post by Vērotāja »

mega2 wrote:Igaunijas nacionālais putns ir bezdelīga :P
Par 2018.gada putnu pasludināts mednis:
http://apollo.tvnet.lv/zinas/par-igauni ... nis/780810

Latvijas nacionālais putns ir baltā cielava :P
2016.gada putns bija dižraibais dzenis-interesanti,kurš būs Latvijas simtgades putns :roll:
Interesanti :D
Nez ko Latvijas onitologi nospriedīs par Latvijas 2018.gada putnu? Bet vismaz man gribētos, lai tas ir kāds no ērgļiem. Pietiek tos mazvērtības kompleksus ar maziem, pelēkiem, nemanāmiem putniņiem, viņi ir jauki, pieder Latvijais ainavai, bet simtgadei gribētos lielu, lepnu un stipru putnu.
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
User avatar
CerambyX
Posts: 428
Joined: 14 Apr 2011 18:03
Contact:

Re: Diskusijas

Post by CerambyX »

mega2 wrote:Igaunijas nacionālais putns ir bezdelīga :P
Par 2018.gada putnu pasludināts mednis:
http://apollo.tvnet.lv/zinas/par-igauni ... nis/780810

Latvijas nacionālais putns ir baltā cielava :P
2016.gada putns bija dižraibais dzenis-interesanti,kurš būs Latvijas simtgades putns :roll:
Apollo bildē gan fazāns... :evil:
Bet nu līdz 2018. gada putnam vēl jāpagaida - vispirms jau LOB jāizvēl 2017. gada putns :D
Vērotāja wrote: Nez ko Latvijas onitologi nospriedīs par Latvijas 2018.gada putnu? Bet vismaz man gribētos, lai tas ir kāds no ērgļiem. Pietiek tos mazvērtības kompleksus ar maziem, pelēkiem, nemanāmiem putniņiem, viņi ir jauki, pieder Latvijais ainavai, bet simtgadei gribētos lielu, lepnu un stipru putnu.
Vai tiešām dižraibais dzenis, dzeltenais tārtiņš, pupuķis, kākaulis, jūras ērglis, meža pūce, mednis, jūras krauklis, melnais stārķis, melnā dzilna, lauku piekūns, ziemeļu gulbis, baltais stārķis, rubenis, lielais ķīris, ūpis, ķīvīte, mazais ērglis, zaļā vārna, vakarlēpis un grieze (visi šie ir bijuši Gada Putna godā - https://lv.wikipedia.org/wiki/Gada_putns_Latvij%C4%81) ir, citēju, "mazi, pelēki, nemanāmi putniņi"????????????? Kaut ko tādu pateikt... Trūkst vārdu.
User avatar
Vērotāja
Posts: 47273
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Diskusijas

Post by Vērotāja »

CerambyX wrote:
Vai tiešām dižraibais dzenis, dzeltenais tārtiņš, pupuķis, kākaulis, jūras ērglis, meža pūce, mednis, jūras krauklis, melnais stārķis, melnā dzilna, lauku piekūns, ziemeļu gulbis, baltais stārķis, rubenis, lielais ķīris, ūpis, ķīvīte, mazais ērglis, zaļā vārna, vakarlēpis un grieze (visi šie ir bijuši Gada Putna godā - https://lv.wikipedia.org/wiki/Gada_putns_Latvij%C4%81) ir, citēju, "mazi, pelēki, nemanāmi putniņi"????????????? Kaut ko tādu pateikt... Trūkst vārdu.
Laikam esmu nepareizi saprasta.
Doma bija nevis par kādu konkrētu putnu. Doma bija, ka negribētos simtgades putna godā putnu, kurš ir mazs augumā, nemanāms krāsojumā un noslēgts savā dzīvesveidā.
Un frāze "pietiek mazvērtības kompleksu" attiecas nevis uz pagātnē gada putnu godā bijušajiem putniem, par tiem vispār rakstot nedomāju. "Pietiek mazvērtības kompleksu" attiecas uz nākotni, uz nākotnes izvēli!!!
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
User avatar
Jamsis
Posts: 2400
Joined: 01 Mar 2015 15:49

Re: Diskusijas

Post by Jamsis »

Vērotāja wrote: Pirmajā brīdī nevarēju saprast kur jāspiež. Ieliek punktiņu pie Projekt "Pesakaamerad
šodien pl.18.40 man rāda jau 14% :D
Vērotāj, bez Tavas instrukcijas es skaidrībā netiktu :P
User avatar
d.e.
Posts: 3022
Joined: 02 Jun 2015 16:25

Re: Diskusijas

Post by d.e. »

Vērotāja wrote:
CerambyX wrote:
Vai tiešām dižraibais dzenis, dzeltenais tārtiņš, pupuķis, kākaulis, jūras ērglis, meža pūce, mednis, jūras krauklis, melnais stārķis, melnā dzilna, lauku piekūns, ziemeļu gulbis, baltais stārķis, rubenis, lielais ķīris, ūpis, ķīvīte, mazais ērglis, zaļā vārna, vakarlēpis un grieze (visi šie ir bijuši Gada Putna godā - https://lv.wikipedia.org/wiki/Gada_putns_Latvij%C4%81) ir, citēju, "mazi, pelēki, nemanāmi putniņi"????????????? Kaut ko tādu pateikt... Trūkst vārdu.
Laikam esmu nepareizi saprasta.
Doma bija nevis par kādu konkrētu putnu. Doma bija, ka negribētos simtgades putna godā putnu, kurš ir mazs augumā, nemanāms krāsojumā un noslēgts savā dzīvesveidā.
Un frāze "pietiek mazvērtības kompleksu" attiecas nevis uz pagātnē gada putnu godā bijušajiem putniem, par tiem vispār rakstot nedomāju. "Pietiek mazvērtības kompleksu" attiecas uz nākotni, uz nākotnes izvēli!!!
Nu tur vienkārši no konteksta tas citāts "mazliet" izrauts, tāpēc tāds domu gājiens, ja pārlasa visu ar pareizo uzsvaru, tad doma ir gluži skaidra ! Citēju:
"Interesanti :D
Nez ko Latvijas onitologi nospriedīs par Latvijas 2018.gada putnu? Bet vismaz man gribētos, lai tas ir kāds no ērgļiem. Pietiek tos mazvērtības kompleksus ar maziem, pelēkiem, nemanāmiem putniņiem, viņi ir jauki, pieder Latvijais ainavai, bet simtgadei gribētos lielu, lepnu un stipru putnu., "
Piekrītu, būtu jauki redzēt 2018.gada putna godā kādu no lielajiem, stiprajiem un lepnajiem putniem ! :)
Last edited by d.e. on 14 Dec 2016 21:02, edited 1 time in total.
Hildina
Posts: 2638
Joined: 12 Mar 2015 11:07
Location: Rīga

Re: Diskusijas

Post by Hildina »

Arī es sapratu tieši tā kā Vērotāja un d.e. - prātā pat neienāca, ka tas varētu būt nicīgums pret citiem putniem... ;)
Made
Posts: 9358
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Diskusijas

Post by Made »

Neiedziļināšos emocijās, gadās, ka nesaprot.. jāatlaiž..
Starp citu, simtgadei vajag nacionālo putnu par gada putnu :P priekš kam tad viņš ir nacionālais - lai godātu! :D

Pateicoties šai sarunai, paskatījos to gada putnu sarakstu, paldies, CerambyX - ir nu gan mums tik skaisti tie putni bijuši, gan lieli, gan mazi. Ziemeļu gulbis vispār teiksmains. Arī divi ērgļi jau bijuši (jūras ērglis bija 2012.) :)

Kad lasu par izvēlētajiem gada simboliem Latvijas dabā, vienmēr interesē pamatojums - citreiz tāpēc, ka apdraudēts, citreiz tāpēc, ka aizmirsts, citreiz tāpēc, kaitēklis, bet skaists un dzīvelīgs (mana interpretācija) utt. :P
User avatar
La Marie
Posts: 2160
Joined: 02 Jun 2015 11:21

Re: Diskusijas

Post by La Marie »

Sveicieni no Lapzemes! Pat milzu aukstuma valstībā esmu pamanījusi dažus putneļus, ne tikai ziemeļbriežus. :D

Par gada putnu domājot - lielais dumpis, zivju ērglis,vanags - tie taču vēl nav bijuši ievēlēti?! :)
User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Re: Diskusijas

Post by Lianaliesma »

Jamsis wrote:
Vērotāja wrote: Pirmajā brīdī nevarēju saprast kur jāspiež. Ieliek punktiņu pie Projekt "Pesakaamerad
šodien pl.18.40 man rāda jau 14% :D
Vērotāj, bez Tavas instrukcijas es skaidrībā netiktu :P

Nu jau Ērgļu klubs ir 2.ajā vietā, ar 15%! Pievienojies, ja vēl neesi nobalsojis! Lai mums jauka vērošana! Image

BALSOŠANAS LAPA
http://maaleht.delfi.ee/news/maaleht/ke ... d=76542382
Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
Locked

Return to “Arhivētās sadaļas”