Melnie stārķi Zemgalē, 2016 (Zīle un Ozols)

Ciconia nigra - Black Stork
Locked
Feja
Posts: 7078
Joined: 08 Feb 2016 21:51

Re: Melnie stārķi Zemgalē, 2016 (Zīle un Ozols)

Post by Feja »

18.50 Cukurvāvere, neko jau neesi izgāzies (-usies), vienai oliņai ir caurumiņš un stipri "runājās." :)

Image
Kad uzklikšķina uz bildes, var redzēt.
Last edited by Feja on 14 May 2016 21:53, edited 1 time in total.
Hildina
Posts: 2634
Joined: 12 Mar 2015 11:07
Location: Rīga

Re: Melnie stārķi Zemgalē, 2016 (Zīle un Ozols)

Post by Hildina »

d.e. wrote:
Cukurvāvere wrote:Emm, amn bail briesmīgi izgāzties, bet...nu pat tika apčubinātas, apgrozītas olas un man izskatījās, ka viena vairs nav īsti vesela...Bet, varbūt, tikai kas pielipis...Visādā ziņā - priecīgs satraukums :)
Hei, izgāzties šeit forumā nav iespējams, jo mēs visi rakstam to, ko redzam, domājam vai kā mums liekas...un labāk pievērst kaut kam uzmanību, nekā palaist garām ko svarīgu ! :) Te katra oliņa mums ir "sākusi šķilties" nez cik reizes, kamēr izšķiļas pa īstam un putnus reizēm arī nav iespējams atšķirt ! :lol: Bet Tava ziņa ir pat ļoti reāla, jo mazais tiešām jau pīkst olā un tam laiks izšķilties ! :)
:lol: :lol: :lol:
User avatar
d.e.
Posts: 3022
Joined: 02 Jun 2015 16:25

Re: Melnie stārķi Zemgalē, 2016 (Zīle un Ozols)

Post by d.e. »

20:10 sūnas priekšā oliņai...vai arī čaumala jau sāk sadalīties ? :D
Image
Simba
Posts: 1627
Joined: 02 May 2015 18:46

Re: Melnie stārķi Zemgalē, 2016 (Zīle un Ozols)

Post by Simba »

Māris Strazds:
"Tā kā esmu vilcienā ceļā uz Zilupi (un šodien neko neesmu redzējis), tad ļoti īsi.
Pērnās olas joprojām stāv man ledusskapī – gan laiks lai visas sagatavotu (kādas 6 no Polijas un dažas Latvijas vēl nav izpūstas), gan nauda, kuras nav. Kaut kad ceru pieķerties pirms šīs sezonas materiāla, kas varētu ienākt jau pavisam drīz. Tā kā – neko nezinu par rezultātiem, to vēl nav un tik drīz nebūs.

Par “sķaudīšanu” – vispār varu pateikt, ka arī putni var saaukstēties un, teiksim, dabūt plaušu karsoni (to es zinu par kaijām), bet vai tas, kas izklausās šķaudīšana ir tāda pēc būtības, nemāku teikt. Putni knābi tur vaļā lai dzesētos un tas, cik silts ir ligzdā var diezgan atšķirties no temperatūras tuvākajā meteostacijā vai internetā. Tas ko es ievēroju, ir viņas purināšanās, taču tā gandrīz noteikti ir mušu vaina.

Savukārt, par nespodro tērpu man jāatgriežas pie reiz minētā / viedokļa, ka ir diezgan muļķīgi dot vārdus putniem, kurus nevar / neprotam atšķirt. Neesmu analizējis, tāpēc nevaru apgalvot, taču pēc spalvu tērpa šī gada M izskatās kā samērā jauns putns, kam vēl nav pilnīgi pabeigta pieaugušo putnu spalvu maiņa, t.i. lai gan sezonas sākuma konflikts ļoti jau izskatījās pēc putna, kas atgriežas savās mājās un izmet svešo rīcības, nav nekāda garantija, ka tā ir pērnā Zīle. Iespējams pērnā ir tā, kuru izmeta āra. Vai, šie abi ir pavisam citi putni. Jo vairāk mums ir datu par gredzenotiem putniem ligzdās no treilkamerām, jo vairāk pierādījumu, ka pāri / ligzdu iemītnieki mainās daudz biežāk, nekā šķita līdz šim. Principā varētu mēģināt pēc bildēm analizēt, bet es nezinu, vai tās būs tik labas, lai to var pārliecinoši pateikt. Neesmu gan mēģinājis, jo tas prasītu ļoti daudz laika.

Tas īsumā. Kad būšu Rīgā (jaunnedēļ), varbūt vairāk.

Māris"
User avatar
Vērotāja
Posts: 46744
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Melnie stārķi Zemgalē, 2016 (Zīle un Ozols)

Post by Vērotāja »

Paldies, Simba :P

Bet par vārdiem jau vienojāmies Zīle2016 un Ozols2016.
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
Simba
Posts: 1627
Joined: 02 May 2015 18:46

Re: Melnie stārķi Zemgalē, 2016 (Zīle un Ozols)

Post by Simba »

Vērotāja wrote:Paldies, Simba :P

Bet par vārdiem jau vienojāmies Zīle2016 un Ozols2016.
Vēstulē es viņam noīsināju uz Zīli un Ozolu, vēl padomāju, ka varbūt viņa terminoloģijā par mātīti un tēviņu saukt :D Bet nu jau par vēlu. Es tikai iedomājos - varbūt ir vērts viņam iedot laikus, kad Zīle ir šķaudījusi, man šķiet, ka šovakar dzirdēju 3 reizes, bet biju citā laikā/kamerā/virtuvē/kaut kur. Un tad jua viņam būs vieglāk saprast, vai tā ir mūsu "pīle" vai tiešām kas nopietns...
Made
Posts: 9304
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Melnie stārķi Zemgalē, 2016 (Zīle un Ozols)

Post by Made »

Njaa.. gribēju jau iebilst, ka naudai priekš olām būtu jābūt saziedotai, bet paskatījos, ka pati rakstīju maksājumu uzdevumā "ligzdu apsekošanai"..
Cukurvāvere
Posts: 25
Joined: 13 Jul 2014 13:26

Re: Melnie stārķi Zemgalē, 2016 (Zīle un Ozols)

Post by Cukurvāvere »

Ai, cik jauki...:) Es neesmu aktīva komentētāja, jo nesanāk te tik bieži būt. Bet sekoju līdzi gan es, gan mana mamma, regulāri visu apspriežam:) Gribu pateikt PALDIES visiem forumiešiem, kuri te ir regulāri, seko līdzi, raksta, apspriež...:) Mans rīts ir kafija un mūsu (un ne tikai) putnu webkameras...Un tie ir skaistākie rīti, ja esi pilsētā, skaiti dienas līdz atvaļinājumam, kad varēsi dzert kafiju lauku sētā un mosties ar putnu dziesmām realitātē. Paldies Jums visiem ;)
Etann
Posts: 37
Joined: 04 May 2016 18:03

Re: Melnie stārķi Zemgalē, 2016 (Zīle un Ozols)

Post by Etann »

4:39 ir izšķīlies pirmais stārķēns!!!!! :!: :!: :!:
User avatar
Liz01
Posts: 1317
Joined: 14 Mar 2015 06:26

Re: Melnie stārķi Zemgalē, 2016 (Zīle un Ozols)

Post by Liz01 »

May 15

Labrit!

Congratulations for Zile, Ozols and Latvia! / Apsveicam Zīle Ozols un Latvijā Image Image

Image

Video: https://www.youtube.com/watch?v=teAuoTJj_5w

User avatar
Liz01
Posts: 1317
Joined: 14 Mar 2015 06:26

Re: Melnie stārķi Zemgalē, 2016 (Zīle un Ozols)

Post by Liz01 »

Simba wrote:Māris Strazds:
"Tā kā esmu vilcienā ceļā uz Zilupi (un šodien neko neesmu redzējis), tad ļoti īsi.
Pērnās olas joprojām stāv man ledusskapī – gan laiks lai visas sagatavotu (kādas 6 no Polijas un dažas Latvijas vēl nav izpūstas), gan nauda, kuras nav. Kaut kad ceru pieķerties pirms šīs sezonas materiāla, kas varētu ienākt jau pavisam drīz. Tā kā – neko nezinu par rezultātiem, to vēl nav un tik drīz nebūs.

Par “sķaudīšanu” – vispār varu pateikt, ka arī putni var saaukstēties un, teiksim, dabūt plaušu karsoni (to es zinu par kaijām), bet vai tas, kas izklausās šķaudīšana ir tāda pēc būtības, nemāku teikt. Putni knābi tur vaļā lai dzesētos un tas, cik silts ir ligzdā var diezgan atšķirties no temperatūras tuvākajā meteostacijā vai internetā. Tas ko es ievēroju, ir viņas purināšanās, taču tā gandrīz noteikti ir mušu vaina.

Savukārt, par nespodro tērpu man jāatgriežas pie reiz minētā / viedokļa, ka ir diezgan muļķīgi dot vārdus putniem, kurus nevar / neprotam atšķirt. Neesmu analizējis, tāpēc nevaru apgalvot, taču pēc spalvu tērpa šī gada M izskatās kā samērā jauns putns, kam vēl nav pilnīgi pabeigta pieaugušo putnu spalvu maiņa, t.i. lai gan sezonas sākuma konflikts ļoti jau izskatījās pēc putna, kas atgriežas savās mājās un izmet svešo rīcības, nav nekāda garantija, ka tā ir pērnā Zīle. Iespējams pērnā ir tā, kuru izmeta āra. Vai, šie abi ir pavisam citi putni. Jo vairāk mums ir datu par gredzenotiem putniem ligzdās no treilkamerām, jo vairāk pierādījumu, ka pāri / ligzdu iemītnieki mainās daudz biežāk, nekā šķita līdz šim. Principā varētu mēģināt pēc bildēm analizēt, bet es nezinu, vai tās būs tik labas, lai to var pārliecinoši pateikt. Neesmu gan mēģinājis, jo tas prasītu ļoti daudz laika.

Tas īsumā. Kad būšu Rīgā (jaunnedēļ), varbūt vairāk.
Māris"
:D
It interests me very much, what Maris says to Ziles health.
Please, can someone translate into English? Image Image

Tas mani interesē ļoti daudz, ko Maris saka Zīles veselībai. Lūdzu, var kāds tulkot angļu valodā?
Sarmīte
Posts: 8863
Joined: 06 Oct 2015 11:02
Location: Ragana

Re: Melnie stārķi Zemgalē, 2016 (Zīle un Ozols)

Post by Sarmīte »

Labrīt!
5:45
Uz īsu brītiņu parādīja mazulīti,bet galviņa krīt uz leju :)
Image
vijoliite
Posts: 20
Joined: 31 Jan 2016 08:01

Re: Melnie stārķi Zemgalē, 2016 (Zīle un Ozols)

Post by vijoliite »

Labrīt! Prieks par mazulīti. :) Sākot no 6.42 līdz 6.55, nu jau trīs reizes reizes Ozols ir atnesis palīgmateriālus dzīvoklīša paplašināšanai. Zaru un divas reizes sausas zāles kumšķus. Lūk, ko nozīmē ģimenes paplašināšanās. :)
Feja
Posts: 7078
Joined: 08 Feb 2016 21:51

Re: Melnie stārķi Zemgalē, 2016 (Zīle un Ozols)

Post by Feja »

Labrīt! Cik jauka ziņa. Ozols atlidoja mājās 6.08 ar sūnu knābī, Zīle aizlidoja ,un tad kādu pusstundu Zīle lidoja uz priekšu atpakaļ, nesa zarus, sūnu, zāli, polsterēja ligzdu
6.08
Image

6.27 Zīle
Image

6.30
Image
Last edited by Feja on 15 May 2016 07:42, edited 2 times in total.
Feja
Posts: 7078
Joined: 08 Feb 2016 21:51

Re: Melnie stārķi Zemgalē, 2016 (Zīle un Ozols)

Post by Feja »

Beigās ligzdā paliek Zīle, Ozols aizlido un arī nes sūnu. 7.25 Šķiļas jau otrs mazulis.

Image
7.36 Zīle
Image
Nav vairs laiks visu piefiksēt, bet abi vecāki šorīt ļoti darbīgi, sagaidot savus pirmdzimtos. :)
User avatar
Sandra L.
Posts: 4648
Joined: 01 Apr 2015 11:02

Re: Melnie stārķi Zemgalē, 2016 (Zīle un Ozols)

Post by Sandra L. »

7.27 izdevās ieraudzīt mazuli! :D
Image

7.42 Ozols cītīgi strādā pie ligzdas uzlabošanas. Ar zaru
Image
User avatar
Sandra L.
Posts: 4648
Joined: 01 Apr 2015 11:02

Re: Melnie stārķi Zemgalē, 2016 (Zīle un Ozols)

Post by Sandra L. »

Otram cālim olas čaumala jau pārdalījusies :D
7.52
Image
Cukurvāvere
Posts: 25
Joined: 13 Jul 2014 13:26

Re: Melnie stārķi Zemgalē, 2016 (Zīle un Ozols)

Post by Cukurvāvere »

/smaids līdz ausīm/ :) Daudz laimes dzimšanas dienā, mazais varžu ēdāj :)
User avatar
Liz01
Posts: 1317
Joined: 14 Mar 2015 06:26

Re: Melnie stārķi Zemgalē, 2016 (Zīle un Ozols)

Post by Liz01 »

User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Re: Melnie stārķi Zemgalē, 2016 (Zīle un Ozols)

Post by Lianaliesma »

Liz01 wrote: It interests me very much, what Maris says to Ziles health.
Please, can someone translate into English?
Tas mani interesē ļoti daudz, ko Maris saka Zīles veselībai. Lūdzu, var kāds tulkot angļu valodā?

In short:

About analyses of last season eggs – they have not been made yet.
About sneezing. The birds can catch a cold and get pneumonia (that I know of gulls). But is it really sneezing ? I do not know. Beaked birds keep their beaks wide open to cool themselves.
What I notice is shaking, but it is almost certainly because of flies.
Regarding the plumage of the female.
There is no guarantee that this is Zile from last year.To me it looks like the bird is relatively younger. We have got more evidence about ringed birds and we think that nest dwellers are changing much more often than we have thought so far.
Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
Locked

Return to “Melnais stārķis”