🔒Jūras ērgļi Latvijā, 2015 (Durbe un Roberts)

Haliaeetus albicilla - White-tailed Eagle
User avatar
Ligzdas gariņš
Posts: 7733
Joined: 01 Jun 2015 06:39
Location: Ligzda:-)

Re: Jūras ērgļi Latvijā, 2015 (Durbe un Roberts)

Post by Ligzdas gariņš »

vakardienas trādirīdis :P
mazputniņi un zīlītes selfijs - 1.33 min:
https://www.youtube.com/watch?v=noR3GN2WsTU
3 dzeņi,entie strazdi...
MSanmaelo video:
https://www.youtube.com/watch?v=QYeDX_LTrxM

šodienas rīta ciemiņi:
vanadziņš:
https://www.youtube.com/watch?v=21JwQpaLD-s
vai tas būtu arī strazds? :?
https://www.youtube.com/watch?v=L-02cK0DrTY
lielā zīlīte:
https://www.youtube.com/watch?v=5_VoQ3ltyXk
User avatar
roosaluristaja
Posts: 1042
Joined: 02 Feb 2010 10:49

Re: Jūras ērgļi Latvijā, 2015 (Durbe un Roberts)

Post by roosaluristaja »

Mistle Thrush ir no mežastrazdiem. Latviski saucas sila strazds.
Emotion
Posts: 1438
Joined: 21 May 2015 18:14

Re: Jūras ērgļi Latvijā, 2015 (Durbe un Roberts)

Post by Emotion »

Image

piedodiet, nevarēju atturēties :D :P :P
User avatar
Ligzdas gariņš
Posts: 7733
Joined: 01 Jun 2015 06:39
Location: Ligzda:-)

Re: Jūras ērgļi Latvijā, 2015 (Durbe un Roberts)

Post by Ligzdas gariņš »

4.septembris.
Labrītiņ! ;)
DurBertīni ik pa brīdim var dzirdēt 8-)
pirmie rīta ciemiņi:
6.57 uz balkona strazds un burvīgs rīts :P

7.21 lielā zīlīte,piečivināja man pilnas ausas:
Image
Emotion,paldies par bildīti,biju jau piemirsuse cik maziņa DurBertīne bija :D
User avatar
ame
Posts: 492
Joined: 03 Mar 2014 10:39
Location: Turku, Finland

Re: Jūras ērgļi Latvijā, 2015 (Durbe un Roberts)

Post by ame »

good morning!
in Looduskalender forum some people were looking at maps and trying to locate the nesting area already in the spring... i then wrote in LK forum that it is best not to even discuss the location in the internet, in no more details than those which Janis gave. i have seen some discussion about the location of the nest here, too.

the protection of the nest site is very important.
we have later seen how sensitive Durbe was to human interference. we certainly do not need any nest tourism!

these map exercises are not forbidden of course. i myself have also looked at maps of Western Latvia, trying to find the location... ;)
i only wish that people would not discuss the location here either, or anywhere else in the internet (for example in Facebook). as we know, once something has been uploaded in the web, it's impossible to erase it from there. discussion may give too many clues to someone who might try to find the nest in real life. for us foreigners it is difficult to travel to Latvia. for Latvians it is much easier to travel to the real location and search. discussion may also give someone who otherwise wouldn't even think about it the idea to look for the location and encourage in doing it.

so i wish that also you would not write about the location of the nest. Google translator is not very good but it may give us foreigners too much information about this. i hope you understand my worry.
------------------------------------------------------
i made a Google translation of the above, but i have no idea how good it is. i hope it is understandable. if it is not, would someone who knows English correct the faulty parts, thank you!
-------------------------------------------------------

Labrīt!
jo Looduskalender forumā daži cilvēki meklē kartēm un mēģina atrast ligzdošanas vieta jau pavasarī ... i tad rakstīja LK forumā, ka tas ir labākais, lai pat apspriest vietu internetā, nekādā sīkāku informāciju par tiem, kas bija Jānis. Es esmu redzējis dažas diskusijas par vietu ligzdas šeit, too.

aizsardzība ligzdu vietas, ir ļoti svarīgs. mēs vēlāk esam redzējuši, cik jūtīgs Durbe bija cilvēka iejaukšanās. mēs, protams, nav nepieciešama nekāda ligzdu tūrismu!

šīs kartes vingrinājumi nav aizliegts, protams. Es pats esmu arī apskatīja kartēm Rietumu Latvijas, mēģinot atrast vietu ... ;)
Es tikai vēlos, lai cilvēki nebūtu apspriest vietu šeit, vai nu, vai jebkur citur internetā (piemēram, Facebook). kā mēs zinām, ja kaut kas ir augšupielādēts internetā, tas ir neiespējami izdzēst to no turienes. diskusija var dot pārāk daudz clues lai kāds, kas varētu mēģināt atrast ligzdu reālajā dzīvē. par mums ārzemniekiem ir grūti ceļot uz Latviju. latviešiem tas ir daudz vieglāk ceļot uz reālo atrašanās vietu un meklēšanu. diskusija var dot arī kādu, kas citādi nebūtu pat domāt par to, ka ideja meklēt vietu, un veicināt to dara.

tāpēc es vēlos, lai arī jūs nevarētu rakstīt par vietu ligzdas. Google tulkotājs nav ļoti labi, bet tas var dot mums ārzemniekiem pārāk daudz informācijas par to. Es ceru, ka jūs saprotat manu uztraukumu.

ps: Durberts was calling somewhere far... and the camera went off. / Durberts sauca kaut kur tālu ... un kamera aizgāja.
11:00 camera back. / kamera atpakaļ.
User avatar
Sunshine
Posts: 8336
Joined: 08 May 2013 15:49

Re: Jūras ērgļi Latvijā, 2015 (Durbe un Roberts)

Post by Sunshine »

Dear ame, thanks a lot for your comment! It is very true and important, indeed.

As to the Latvian discussion about the location of the nest - I can assure you, we haven't discussed any details about the nest and are completely aware about the fact, how important it is not to disclose any information about the nest. Some of our registered users, like Leo and Māris, have been to the nest site to help restore the power supply etc., but they are never discussing the location of the nest.
The only thing which has been maybe mentioned is the region where the nest is located, but that is a far too wide area.

Also our moderator, Vērotāja, always checks all the comments thoroughly to make sure that no information about the location of the nest is disclosed. She would also immediately erase any comment which discloses any specific information. She and also most of the Latvian commentators are well aware of the importance of not revealing any details about the location of the nest.

Yet it is definitely worth to be repeatedly reminded how important it is not to talk about the nest location, so thank you very much again for it!

***

Ame savā komentārā raksta, ka daži no komentētājiem Looduskalender forumā pēta Latvijas kartes un cenšas atklāt ligzdu atrašanās vietas. Ame viņiem norādīja, ka nav labi apspriest internetā ligzdas atrašanās vietu un izpaust atklātībā jebkādas citas detaļas nekā tās, par kurām runājis Jānis Ķuze.
Ame arī atgādina mums, ka ligzdas atrašanās vietas aizsardzība ir ļoti nozīmīga. Mēs labi redzam, cik jutīga bija Durbe pret jebkādu iejaukšanos no cilvēku puses, un mums nepārprotami nav nepieciešams "ligzdu tūrisms"!
Viņa arī raksta, ka būtu labi, ja cilvēki ne šeit, ne arī jebkur citur internetā (piemēram, Facebook) neapspriestu ligzdas atrašanās vietu; ja kaut kas ticis ievietots internetā, to ir neiespējami izdzēst. Šāda diskusija var dot pārāk daudz norāžu kādam, kurš pēc tam var mēģināt ligzdu atrast reālajā dzīvē. Diskusija par ligzdas atrašanās vietu arī var rosināt kādu, kurš citādi nemaz par to nedomātu, uz ideju apskatīt ligzdu dabā.

Tādēļ Ame vēlreiz lūdz mums forumā neapspriest ligzdu atrašanās vietu.

***

Pievienoju arī sevis rakstītās atbildes tulkojumu - mīļā, ame, paldies Tev par komentāru. Tevis rakstītais nenoliedzami ir taisnība un ir ļoti nozīmīgi.

Attiecībā uz latviešu diskusijām par ligzdas atrašanās vietu - varu apliecināt, ka mēs neesam apsprieduši šeit nekādas detaļas par ligzdas vietu un mēs arī pilnībā apzināmies, cik būtiski ir neatklāt par ligzdu sīkāku informāciju. Daži no mūsu reģistrētajiem lietotājiem, piemēram, Māris un Leo, ir bijuši pie ligzdas sakarā ar nepieciešamību atjaunot kameras darbību, taču viņi nekad šeit nav apsprieduši ligzdas atrašanās vietu.

Publiski ir ticis apspriests vienīgi ligzdas atrašanās novads, taču tas ģeogrāfiski ir pārāk plašs.

Arī mūsu moderators Vērotāja rūpīgi vienmēr pārbauda visus komentārus, lai nodrošinātu, ka par ligzdas atrašanās vietu netiek izpausta nekāda informācija. Arī viņa nekavējoties izdzēstu komentāru, kas atklāj jebkādu konkrētu informāciju. Viņa un arī lielākā daļa latviešu komentētāju šeit apzinās, cik būtiski ir neatklāt nekādas detaļas par ligzdas atrašanās vietu.

Taču noteikti ir vērts sev atkārtoti atgādināt, cik tas ir nozīmīgi - neapspriest ligzdas atrašanās vietu, un paldies Tev liels par šo atgādinājumu!
Last edited by Sunshine on 04 Sep 2015 11:22, edited 1 time in total.
User avatar
MĀRIS
Posts: 15172
Joined: 29 Apr 2015 16:32
Location: Kuldīga

Re: Jūras ērgļi Latvijā, 2015 (Durbe un Roberts)

Post by MĀRIS »

Paldies, Ame, par atgādinājumu un uzskatu to par ļoti svētīgu! :P
Dabu nevar iemācīt. Viss notiek pēc dabas likumiem. Imis /Tālis/
User avatar
ame
Posts: 492
Joined: 03 Mar 2014 10:39
Location: Turku, Finland

Re: Jūras ērgļi Latvijā, 2015 (Durbe un Roberts)

Post by ame »

i'm so happy about your comments, thank you Sunshine and MĀRIS! /Es esmu tik priecīgs par jūsu komentāriem, paldies saule un Māris!

i try to follow your discussion here with the aid of Google tranformer (as i like to call it; it is not a translator) but really a lot remains incomprehensible to me. i have sometimes understood that there was discussion about the site.
mēģinu sekot savu diskusiju šeit ar palīdzību Google transformatora (kā man patīk to nosaukt, tas nav tulkotājs), bet tiešām daudz kas vēl neizprotams man. Man dažreiz saprata, ka tur bija diskusija par šo vietu.
User avatar
MĀRIS
Posts: 15172
Joined: 29 Apr 2015 16:32
Location: Kuldīga

Re: Jūras ērgļi Latvijā, 2015 (Durbe un Roberts)

Post by MĀRIS »

ame wrote:i'm so happy about your comments, thank you Sunshine and MĀRIS! /Es esmu tik priecīgs par jūsu komentāriem, paldies saule un Māris!

i try to follow your discussion here with the aid of Google tranformer (as i like to call it; it is not a translator) but really a lot remains incomprehensible to me. i have sometimes understood that there was discussion about the site.
mēģinu sekot savu diskusiju šeit ar palīdzību Google transformatora (kā man patīk to nosaukt, tas nav tulkotājs), bet tiešām daudz kas vēl neizprotams man. Man dažreiz saprata, ka tur bija diskusija par šo vietu.
:lol: Es tāpat ar "googles transformeru" sekoju Looduskalender un citām ārzemju lapām, un tas tulkojums nu tāds tur ir, kāds ir! Bet labāk tāds nekā nekāds! :P
Bet par ligzdas atrašanās vietu mums diskusijas ir ļoti nekonkrētas, un no mūsu sarunām šeit forumā es šaubos, vai kāds var kaut ko konkrētu izsecināt. :P
Dabu nevar iemācīt. Viss notiek pēc dabas likumiem. Imis /Tālis/
User avatar
Sunshine
Posts: 8336
Joined: 08 May 2013 15:49

Re: Jūras ērgļi Latvijā, 2015 (Durbe un Roberts)

Post by Sunshine »

ame wrote: i try to follow your discussion here with the aid of Google tranformer (as i like to call it; it is not a translator) but really a lot remains incomprehensible to me. i have sometimes understood that there was discussion about the site.
Google transformer is a very good name for that program, indeed! :lol:

Dear ame, also Māris added that our discussions here about the nest site are very inconcrete, indeed. He wrote that it is very unlikely that someone might have deduced anything specific about the location of the nest from those discussions.

***
Māri, pārtulkoju Ame(i) arī Tevis rakstīto:) Un Google transformētājs ir lielisks apzīmējums tulkotājam, vai ne!
User avatar
MĀRIS
Posts: 15172
Joined: 29 Apr 2015 16:32
Location: Kuldīga

Re: Jūras ērgļi Latvijā, 2015 (Durbe un Roberts)

Post by MĀRIS »

Sunshine wrote: Māri, pārtulkoju Ame(i) arī Tevis rakstīto:) Un Google transformētājs ir lielisks apzīmējums tulkotājam, vai ne!
Super! Paldies, Tev! Un tas jau arī ir transformētājs, nevis tulkotājs! :lol: :P
Dabu nevar iemācīt. Viss notiek pēc dabas likumiem. Imis /Tālis/
User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Re: Jūras ērgļi Latvijā, 2015 (Durbe un Roberts)

Post by Lianaliesma »

Ame, thank you for your concern. That is what we all here are also determined of - no nest tourism for the sake of our birds. :)

___
Tulk. - Paldies, Ame, par rūpēm, tas ir arī mūsu visu šeit nolūks - mūsu putnu drošības labad neatbalstīt ligzdu tūrismu.
Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
User avatar
Vērotāja
Posts: 47392
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Jūras ērgļi Latvijā, 2015 (Durbe un Roberts)

Post by Vērotāja »

Vērotāja wrote:Emotion, Jānis stāstīja, ka vieta ir diezgan apdzīvota un tur ir ne viena vien māja. Tuvākā, cik sapratu, turpat aiz mežiņa.

Bet mūsu forumiete ar niku Kaimiņiene gan tur nedzīvo. Viņa ir Kaimiņiene zivjērgļu Pētera un Laimas ligzdai Cēsu apkaimē. Bet jūras ērgļu Durbes un Roberta ligzda ir Durbes apkaimē, tas ir tuvu Liepājai. Liepāja un Cēsis ir Latvijas pretējās pusēs, kā zināms ;)
Varbūt ame bažījās šī komentāra dēļ? Nekas vairāk par Durbes apkārtni te nav minēts, bet tas, ka Durbe ir no Durbes laikam tāpat ir skaidrs :P

Pilnībā piekrītu, ka ligzdu vietas nevajag izpaust un pietiek ar to, ka zināms aptuvens apvidus (tas ir interesanti tādēļ, lai saprastu vai ligzda ir jūras tuvumā vai iekšzemē).
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
User avatar
ame
Posts: 492
Joined: 03 Mar 2014 10:39
Location: Turku, Finland

Re: Jūras ērgļi Latvijā, 2015 (Durbe un Roberts)

Post by ame »

i wrote my comment because there was some discussion about the location in LK recently, during this week. i wrote there first. then i thought i might write here as well, because i remembered that here had been some discussion about the place earlier. i think this happened when there were races at the motor race track in June or July... and after that someone wrote here that he/she had found the place within about 30 km radius or so. that was also several weeks ago. and again someone mentioned the place last weekend when there was the rally. so my comment didn't have anything to do with the remark that you quoted, Vērotāja.

probably i have quite misunderstood the depth and preciseness of your discussion because, as i have written, i am totally dependent on the Google transformer and it is far from being a translator. even with its help at least half of what your write remains a mystery to me. the location issue just makes me drool like a Pavlov's dog: a little warning light begins to blink in my mind every time i see that someone mentions it. :mrgreen:

------------------------------
i try my luck with the GT again. i hope this will make some sense:

------------------------------
es uzrakstīju savu komentāru, jo tur bija diskusija par vietu LK nesen, šīs nedēļas laikā. Es uzrakstīju tur pirmais. tad es domāju, ka es varētu rakstīt arī šeit, jo es atcerējos, ka šeit bija diskusija par vietu agrāk. Es domāju, ka tas notika, kad tur bija sacensības pie motora trasē jūnijā vai jūlijā ... un pēc tam, ka kāds rakstīja, šeit, ka viņš / viņa ir atradusi vietu laikā apmēram 30 km rādiusā vai arī tā. tas bija arī vairākas nedēļas atpakaļ. un atkal kāds pieminēja vietu pagājušajā nedēļas nogalē, kad tur bija rallijs. tāpēc mans komentārs nebija nekāda sakara ar piezīmi, ka jūs kotēto, Vērotāja.

iespējams, man ir diezgan pārprasts dziļumu un precizitāti jūsu diskusiju, jo, kā es esmu uzrakstījis, es esmu pilnīgi atkarīga no Google transformators, un tas ir tālu no tā tulkotājs. pat ar tās palīdzību ir vismaz puse no tā, ko jūsu rakstīt joprojām ir noslēpums man. vieta jautājums tikai padara mani drool, piemēram, Pavlov suni: nedaudz signāllampiņa sāk mirgot manā prātā katru reizi redzu, ka kāds piemin to. :mrgreen:
Made
Posts: 9358
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Jūras ērgļi Latvijā, 2015 (Durbe un Roberts)

Post by Made »

Jā, tie orientieri, kas redzami un dzirdami kamerā, ir diezgan nodevīgi :roll: vismaz tiem, kas atrodas apkārtnē.

Ja tiks izveidots mikroliegums, iespējams, ka to varēs arī kādās novadu vai dabas parku kartēs redzēt...

Man šķiet, ka ir jāpaļaujas uz cilvēces godaprāta pieaugumu.
Murkjelis
Posts: 1211
Joined: 29 May 2015 20:56

Re: Jūras ērgļi Latvijā, 2015 (Durbe un Roberts)

Post by Murkjelis »

Made wrote: Man šķiet, ka ir jāpaļaujas uz cilvēces godaprāta pieaugumu.
Piekrītu. Pie tam...nu, es domāju, ka kā minimums 90% pie kamerām "tupētāju" ir cilvēki, kuriem rūp putni. Un, neatkarīgi no vecuma, gana saprātīgi ļaudis, kas ziņkārību apmierinot, neskrietu uz mežu ūjinot kā bēdīgi slavenā politiķe un saucot: "Durbert! Pēteri! Zīļuk! Kiss kiss kiss - es jums zivtiņas atnesu." Atlikušie 10 % savukārt būs pārāk nesaprātīgi un slinki, lai kaut ko atrastu pat, ja viņiem punktu kartē atzīmēs. Protams, piesardzībai jābūt, bet nepārspīlēsim. Nedomāju, ka forumus vēro kāds nelietīgos nolūkos. Nav jau zelta podi vai dārgas kažokādas. O, jā, ja nu vienīgi pašu aprīkojumu nospert - tas gan.
Cilvēki jau tāpat ir pie visām kamerām dzirdēti, izņemot dumpjus laikam. Putni zina, ka pastāv tāds divkājains zvērs - cilvēks :)
User avatar
roosaluristaja
Posts: 1042
Joined: 02 Feb 2010 10:49

Re: Jūras ērgļi Latvijā, 2015 (Durbe un Roberts)

Post by roosaluristaja »

Murkjelis wrote: Nav jau zelta podi vai dārgas kažokādas. O, jā, ja nu vienīgi pašu aprīkojumu nospert - tas gan.
Cilvēki jau tāpat ir pie visām kamerām dzirdēti, izņemot dumpjus laikam. Putni zina, ka pastāv tāds divkājains zvērs - cilvēks :)
Vispār jau nelegālā tirdzniecība ar plēsīgajiem putniem, to olām un izbāzeņiem ir ļoti ienesīgs bizness. Tur nopietni vīri strādā, kas pēc metodēm, ietekmes, apbruņojuma utt. daudz neatpaliek no narkotiku un ieroču tirdzniecības mafiozņikiem. Ne jau par velti ir pieņemta tāda CITES konvencija, kas ierobezo tirdzniecību ar dažādām augu un dzīvnieku sugām. Jūras ērglis tur, starp citu, ir iekļauts I pielikumā (tirdzniecība ar īpatņiem, kas tur iekļauti, ir pilnībā aizliegta). Tas norāda, ka nelegālās tirdzniecības risks ir pietiekami liels un šo šugu var nopietni apdraudēt.
Murkjelis
Posts: 1211
Joined: 29 May 2015 20:56

Re: Jūras ērgļi Latvijā, 2015 (Durbe un Roberts)

Post by Murkjelis »

roosaluristaja wrote: Vispār jau nelegālā tirdzniecība ar plēsīgajiem putniem, to olām un izbāzeņiem ir ļoti ienesīgs bizness. Tur nopietni vīri strādā, kas pēc metodēm, ietekmes, apbruņojuma utt. daudz neatpaliek no narkotiku un ieroču tirdzniecības mafiozņikiem. Ne jau par velti ir pieņemta tāda CITES konvencija, kas ierobezo tirdzniecību ar dažādām augu un dzīvnieku sugām. Jūras ērglis tur, starp citu, ir iekļauts I pielikumā (tirdzniecība ar īpatņiem, kas tur iekļauti, ir pilnībā aizliegta). Tas norāda, ka nelegālās tirdzniecības risks ir pietiekami liels un šo šugu var nopietni apdraudēt.
Ak jel :( Laikam jau viss ārprāts, uz ko ir spējīgi radījumi, kas nelietīgi nēsā cilvēka vārdu, man vienkārši nespēj ienākt prātā.
User avatar
Vērotāja
Posts: 47392
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Jūras ērgļi Latvijā, 2015 (Durbe un Roberts)

Post by Vērotāja »

Šausmas. Tas manā saprašanā neiekļaujas, ka kādam var patikt mājās turēt putna/dzīvnieka līķi, kurš piebāzts ar skaidām :evil:
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
Emotion
Posts: 1438
Joined: 21 May 2015 18:14

Re: Jūras ērgļi Latvijā, 2015 (Durbe un Roberts)

Post by Emotion »

Vērotāja wrote:Šausmas. Tas manā saprašanā neiekļaujas, ka kādam var patikt mājās turēt putna/dzīvnieka līķi, kurš piebāzts ar skaidām :evil:
Mirušo enerģija tāpat saglabājas, un, ja tādu uzglabā dzīvojamā mājā pie dzīviem cilvēkiem, kas tad tur var būt labs......
Locked

Return to “Jūras ērglis”